Rose do të marrë drejtimin e Dortmund, te Gladbach vjen Xabi Alonso

Trajneri i akual i Real Sociedat B, Xabi Alonso pritet të marrë drejtimin e skuadrës Gjermane, Borussia Monchengladbach.

Sipas gazetarit të “Bild”, Ronan Murph, Alonso do të jetë në krye të Gladbach nga sezoni i ardhshëm.

Trajneri i Monchengladbach, Marco Rose do të marrë në drejtim Borussia Dortmundin nga sezoni i ardhshëm, dhe sipas “Bild”, Xabi Alonso do marrë vendin e tij.

Sipas artikullit, Alonso do të emërohet në krye të klubit gjerman pas skadimit të kontratës së tij me Sociedadin, e cila skadon në qershor 2021.


Shtuar 22.03.2021 11:12