Ronney parashikon fituesin e Euro 2020

Wayne Rooney beson se Franca e Didier Deschamps është favorite për të fituar Euro 2020 këtë verë përpara Anglisë, Portugalisë dhe Belgjikës.

Legjenda e Manchester United shkroi për The Times: “Anglia është në mesin e një grupi prej katër skuadrash që qëndrojnë mbi pjesën tjetër për sa i përket perspektivave në Euro 2020. “Portugalia dhe Belgjika janë gjithashtu atje, por favoritët e mi të qartë janë Franca.”

“Kylian Mbappe, N’Golo Kante, Karim Benzema, Antoine Griezmann, Paul Pogba, Raphael Varane, Hugo Lloris: shikon cilësinë, përvojën dhe rekordin e tyre si kampionë të botës, ata do të fitojnë turne”.

Rooney shtoi se Franca tregoi cilësinë e saj në Rusi gjatë Kupës së Botës.

 


Shtuar 7.06.2021 16:37