Ronaldo ankohet për vlerën e tij në treg, ‘Transfermarkt’ i kthen përgjigje portugezit

‘Transfermarkt’ e vlerësoi Ronaldon në 67.5 milionë paund kur ai luante për Juventusin dhe ai u ankua në Instagram. “Ai tha se duhet të vlejë më shumë,” zbuloi website-i.

Jamie Carragher kohët e fundit po merrte një mesazh nga Lionel Messi, pasi eksperti i ‘Sky Sports’ kishte dyshuar nëse kalimi i tij nga Barcelona te PSG kishte qenë i mirë. Kur Cristiano Ronaldo pa vlerësimin e tij të tregut në faqen e internetit, ‘Transfermarkt’, ai e bëri të ditur kompaninë se çfarë ndjeu duke i dërguar një mesazh direkt në Instagram.

 

Sulmuesi i Manchester United dërgoi një mesazh duke kërkuar një shpjegim për vlerën e tregut që i ishte dhënë. Ata e vlerësuan atë me 67.5 milionë paund kur luante me Juventusin në Serinë A. Ai u rendit i katërti në Serie A pas Christian Eriksen, Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala.

Në publikimin e fundit të ‘Transfermarkt’, ata vendosën Cristiano në krye të listës së lojtarëve të moshës 33 e lart. Pavarësisht se ishte në krye të grupit, veterani portugez ishte i zemëruar pasi priste të kishte një vlerësim më të mirë në treg. Menaxheri i kompanisë në Mbretërinë e Bashkuar, Dani Busch, tha për ‘The Athletic’: “Ne vendosëm një listë në Instagram me 10 lojtarë, të moshës 33 vjeç e lart, dhe Ronaldo ishte ende i pari në vlerë, por ai tha se duhet të vlejë shumë më tepër”.

Një punonjës tjetër i firmës tha se mesazhi ishte për “djemtë e mediave sociale”. Lojtari i United ka shfaqur edhe një herë pakënaqësinë e tij në rrjetet sociale. Me Cristiano dhe Messi që të dy po hyjnë në vitet e muzgut të karrierës së tyre, ata mund të kenë filluar të shohin kurbë në rënie dhe nuk janë ende gati të ndiejnë fillimin e fundit./ h.ll/albeu.com

 

Shtuar 29.01.2022 11:33