Rikthehet frika për Pele, legjenda e futbollit shtrohet sërish në spital

Pelé është në spital për t’iu nënshtruar trajtimit për një tumor të zorrës së trashë, njoftoi sot Spitali Albert Einstein në São Paulo. Ai shtoi se 81-vjeçari ish-reprezentues brazilian ishte në gjendje të qëndrueshme dhe mund të dalë në ditët në vijim.

Tre herë fituesi i Kupës së Botës iu nënshtrua një operacioni për të hequr një tumor të zorrës së trashë në shtator dhe kaloi gati një muaj në spital. Spitali tha në atë kohë se ai do të duhej t’i nënshtrohej kimioterapisë .

Sipas shënimit të së mërkurës nga spitali, Pelé po “vazhdon” trajtimin e tij. Legjenda e futbollit tha në Twitter muajin e kaluar se ai ishte “mirë” dhe ndihej më mirë “çdo ditë”. /albeu.com


Shtuar 8.12.2021 15:58

Tags: , ,