“Thjesht përpiqem të përmirëson çdo ditë”, Broja e cilëson të “çmendur” eksperiencën në Premier League

Armando Broja i cili është në huazim te Southampton nga Chelsea, është aktualisht golashënuesi më i mirë i klubit këtë sezon.

Pas golit të tij ndaj Brighton ai e ka çuar në 5 numrin e golave këtë sezo. 20-vjeçari shënoi dy gola në butimin e tij në Carabao Cup ndaj Neëport Country e më pas shënoi ndaj Leeds United dhe Burnley në Premier League.

Talenti shqiptar ka pasur një rol zëvendësuesi këtë sezon me Adams dhe Armstrong shpesh herë të preferuar, megjithatë Broja e rrembeu shansin e tij kundër Brighton duke shënuar një super gol që do ishte i pesti për të.

Sulmuesi po e vlerëson shumë këtë moment te Southampton dhe për Daily Echo është shprehur:

“Po më pëlqen shumë. Është padyshim sezoni im i parë në Premier League. Ka qenë një çmenduri.

Unë jam një lojtari i ri dhe është e mahnitshme të luash në këtu, për të fitaur dhe për t’u rritur si lojtar duke punuar me lojtarë shumë të mirë dhe me eksperiencë.

Është një ëndërr e realizuar. Unë thjesht po përpiqem të përmirësohem çdo ditë, të mësoj çdo ditë.

Sigurisht që gjithmonë ka konkurencë. Ëshrë Premier League, liga më e fortë në botë, gjithmonë do të ketë konkurencë në ekip.

Unë thjesht do të mbaj kokën ulur dhe do të përpiqem të ndihmoj ekipin sa më shumë që të jetë e mundur dhe jam i kënaqur që shënova të shtunën, por gjeja kryesore është skuadra. Mëkat që nuk arritëm të merrnim 3 pikët”, tha Broja ndër të tjera. /albeu.com


Shtuar 8.12.2021 15:45