Real Madrid – Sevilla, formacionet zyrtare

Real Madridi do të ketë një ndeshjen të vështirë në “Santiago Bernabeu” përballë Sevillas në kuadër të javës së 14 të La Ligas.

Real Madridi është krye të klasifikimit dhe do të kërkojë të përfutijë nga humbja e Sociedat për t’u shkëputur.

Sevilla është vetëm 2 pikë pas “galaktikëve” dhe një fitore sot do t’i nxirrte ato në krye të tabelës.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Casemiro, Modric, Kroos; Vinicius, Asensio, Benzema.

Sevilla: Bono; Montiel, Kounde, Carlos, Acuna, Fernando, Jordan, Rakitic, Ocampos, Gomez, Mir


Shtuar 28.11.2021 19:51