Real-Benzema prova rinovimi, por në skenë del dhe Lukaku

Një ditë më parë, Emilio Butragueno, drejtori i Real Madrid, konfirmoi se vullneti i klubit është të rinovojë kontratën me Kartim Benzema: “Benzema është një pikë referimi në lojën tonë ofensive, ai është një mjeshtër i futbollit. Është thelbësore për në të kemi në dispozicion një lojtar të tillë”, u shpreh Butragueno duke saktësuar se ideja e klubit është t’i ofrojnë një kontratë të re deri në 2024.

Pavarësisht këtij fakti, në Spanjë kanë edhe një tjetër version, Real Madrid mund të tentojë të afrojë në skuadër Romelu Lukakun. Belgu pritet të largohet nga Inter në përfundim të këtij sezoni, fakt që e konfirmoi Marotta duke theksuar se nuk ka asnjë klauzolë që i detyron zikaltërit të shtyjnë huazimin me një tjetër vit.

Pavarësisht këtij fakti, në Spanjë kanë edhe një tjetër version, Real Madrid mund të tentojë të afrojë në skuadër Romelu Lukakun. Belgu pritet të largohet nga Inter në përfundim të këtij sezoni, fakt që e konfirmoi Marotta duke theksuar se nuk ka asnjë klauzolë që i detyron zikaltërit të shtyjnë huazimin me një tjetër vit.

 


Shtuar 17.03.2023 11:25