Ratcliffe i vendosur se cili trajner ta zëvendësojë Ten Hagun te Man United

Në një lajm të fundit, duket se Sir Jim Ratcliffe është serioz në synimin e tij për të gjetur një zëvendësues për trajnerin aktual të skuadrës, Erik ten Hag.

Sipas një raporti të Foot Mercato, një media franceze, miliarderi britanik është shprehur se ai ‘ëndërron’ të emërojë Zinedine Zidane si trajner të skuadrës. Kjo tregon se Ratcliffe është i përkushtuar në gjetjen e një trajneri të suksesshëm për ekipin e tij.

Zidane, i cili ka lënë Real Madridin në vitin 2021 dhe që prej asaj kohe është qëndruar jashtë skenës së menaxhimit, është raportuar se është i gatshëm të rikthehet në drejtim të një skuadre futbolli. Megjithatë, ka një shqetësim të vogël për gjuhën, pasi Zidane nuk flet anglisht.

Kjo mund të jetë një pengesë për t’u emëruar në një klub futbolli në kampionate që nuk flasin gjuhën e tij të natyrshme.

Në raportin e Foot Mercato, thuhet se Zidane nuk ka shfaqur ndonjëherë interes për të menaxhuar jashtë kufijve të Spanjës, Francës dhe Italisë. Kjo sugjeron që për Zidanen mund të jetë sfiduese të pranojë një ofertë për të trajnuar në një vend të huaj.

Kjo gjithashtu përshkruan një element shtesë të komplikacioneve të mundshme për emërimin e tij si trajner i ekipit të Sir Jim Ratcliffe. /Telegrafi/


Shtuar 7.03.2024 18:02