Yjet e Man United të zhgënjyer me metodat e Ten Hag, bëjnë një kërkesë të çuditshme ndaj tij

Ka indikacione të forta se pozicioni i trajnerit Erik ten Hag në Manchester United po përballon një sërë sfidash të brendshme, me disa anëtarë të skuadrës duke shprehur pakënaqësi në lidhje me metodat e tij trajnuese intensive.

Edhe pse lojtarët ende mbështesin trajnerin e tyre, ka një tension që po ngritet në dhomën e zhveshjes në Old Trafford.

Raportohet se disa lojtarë të Manchester United kanë shprehur kundërshtimin e tyre ndaj qasjes intensive të Ten Hag dhe asistentit të tij, Mitchell van der Gaag, duke e konsideruar atë si ‘të vijës së ashpër’. Kjo sugjeron se ka ndjenja të forta të pakënaqësisë në mesin e ekipit për mënyrën se si trajneri dhe stafi i tij po drejtojnë stërvitjet.

Një tjetër çështje që ka shkaktuar tension mes lojtarëve dhe trajnerit është refuzimi i Ten Hag për të ofruar një ditë shtesë pushimi pas një fitoreje ndaj Luton Town.

Ky vendim i trajnerit është ndjerë si i pakuptimtë nga disa lojtarë, sidomos pasi Manchester United nuk kishte ndeshje të planifikuara për atë mesjavë.

Këto tensione të brendshme në Manchester United po sjellin shqetësime për të ardhmen e Ten Hag në klub. Edhe pse lojtarët ende mbështesin trajnerin e tyre, duket se ka nevojë për zgjidhje për të rivendosur harmoninë dhe efektivitetin në dhomën e zhveshjes së skuadrës. /Telegrafi/


Shtuar 7.03.2024 18:04