Punësoi dy burra për të sulmuar shoqen e skuadrës, arrestohet ylli i PSG-së

Paris Saint-Germain ka konfirmuar se lojtarja e tyre Aminata Diallo është në paraburgim nga policia pas një sulmi të dyshuar të bashkëlojtares të saj, Kheira Hamraoui.

Pretendohet nga një raport në L’Equipe se Diallo punësoi dy burra të maskuar për të nxjerrë Hamroaoui nga makina e saj në incidentin javën e kaluar, përpara se ta godiste me grusht dhe më pas nga këmbët.

Diallo dhe Hamroaoui janë bashkëlojtarë në nivel klubi dhe ndërkombëtar për Francën me dyshen që konkurrojnë për një pozicion në mesfushë.

Klubi francez më pas lëshoi ​​një deklaratë në të cilën ata konfirmuan se Diallo ishte aktualisht në paraburgim policor ‘pas një sulmi’ që u krye të enjten më 4 nëntor.

Deklarata shtoi se klubi tani po punon me policinë për të arritur faktet e plota të rastit.  r.t/abcnews.al


Shtuar 10.11.2021 16:00

Tags: , ,