PSG nuk ndalet në merkato, përshpejton për yllin e Napolit

Paris Saint-Germain nuk u ndal me Renato Sanches dhe Vitinha, për mesfushën e re të Galtier vendosën të fokusohen edhe te Fabian Ruiz, duke parashikuar kohën e një marrëveshjeje që po përcaktohej me lojtarin për verën e ardhshme, si lojtar i lirë.

Puna për transferimin e lojtarit vazhdon prej kohësh në prapaskenë, por lamtumira me Ëijnaldum bindi drejtuesit që të investojnë menjëherë te mesfushori spanjoll i cili nuk arriti të gjente marrëveshje për rinovimin me Napolin.

Në ditët në vijim duket se PSG do të zyrtarizoi një tjetër përforcim në mesfushë./albeu.com

Shtuar 7.08.2022 15:04