Pochettino ka një çmim

Pankina e United e ka trazuar Parisin. Favoriti për të pasuar Solskjaer është Pochettino, i cili sipas asaj që është publikuar në media të ndryshme, nuk do të ishte i lumtur në kryeqytetin francez dhe do të priste me padurim rikthimin në Premier League.

Sipas “Mirror“, se Djajtë e Kuq kanë kontaktuar tashmë mjedisin e argjentinasit, për të diskutuar nënshkrimin e tij të mundshëm.

Nuk do të jetë e lehtë, por mundësia e ardhjes së Zidane në PSG do ta bënte gjithçka më të lehtë. As nuk do të ishte e lirë dhe më pak nëse në Mançester vendosin të ndjekin Poche në zërin e tanishëm.

Gazeta britanike thekson se lirimi i ish-Tottenhamit kushton rreth 12 milionë euro. Nëse do të prisnin verën, do të duhej të përfundonin gjysmën, pasi ai do të kishte vetëm një vit më shumë kontratë përpara. /albeu.com


Shtuar 23.11.2021 09:28