Pochettino: Icardi i fortë psikologjikisht, është gati të futet në fushë

Tekniku i PSG-së , Pochettino ka folur pak për çështjen e Icardit.

Kohët e fundit çështja e Icardit me gruan e tij është përfolur shumë kudo por edhe në mediat franceze ka qënë titulli kryesor.

“ Mauro Icardi është një lojtar profesionist dhe një djalosh shumë i fortë nga ana mentale.

Ai është gati për të luajtur të dielën ndaj Marsejës.

Problemet personale ai nuk i merr me vete në fushën e lojës dhe kjo gjë e karakterizon atë.”

Gjithashtu ai ka folur edhe për Neymar ku ka thënë se është gati për të luajtur.

Parisi do të ndeshet në klasiken franceze midis Marsejës./albeu.com


Shtuar 24.10.2021 13:02