Plas keq në Londër, pak orë para finales tifozët anglezë djegin dhe shkelin flamurin italian (VIDEO)

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e supersfidës Angli-Itali, tifozët vendas ka djegur dhe shkelur flamurin italian duke i hedhur benzinë zjarrit, shkruan Albeu.com.

Videoja e mëposhtme tregon të paktën pesë burra që përpiqen të djegin flamurin italian.

Ndërkohë, tifozët italianë nuk u lejuan të udhëtonin drejt Londrës kjo dhe për shkak të masave anti-Covid.

Nga mesdita e sotme mijëra tifozë anglezë kanë dalë në rrugët e Londrës për të festuar me alkol para kohe. /albeu.com/


Shtuar 11.07.2021 19:09