Pas Messit me Covid-19 infektohet edhe Ronaldo “Fenomeni”

Klubi i futbollit Cruzeiro nga Brazili ka njoftuar zyrtarisht se ish-sulmuesi brazilian Ronaldo është pozitiv me koronavirus.

Klubi në pronësi të Ronaldos ka deklaruar së fundmi në një deklaratë se futbollisti legjendar ka simptoma të lehta dhe po ndihet mirë.

Ronaldo ka qenë golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës në Japoni dhe Korenë e Jugut në vitin 2002, kur Brazili udhëhoqi në titullin e pestë dhe të fundit të kampionit të botës.


Shtuar 2.01.2022 15:56