Nuk po gjen hapësirë te Liverpooli, Dortmund “sy e veshë” për Keita

Sipas informacioneve të Bild, Borussia Dortmund po mendon për Naby Keita për të forcuar mesfushën e tyre.

Guineani ka rënë në një rol dytësor në Liverpool dhe, për më tepër, nuk ka rinovuar. Për këtë arsye, skuadra e Westfalia po mendon ta nënshkruajë me të falas vitin e ardhshëm.

Një tjetër lojtar i BVB – së, nga ana tjetër, mund të marrë rrugën e kundërt: Jude Bellingham vazhdon të tingëllojë si një objektiv i mundshëm për ‘Reds’./albeu.com


Shtuar 26.09.2022 17:45