Nuk mjafton supergoli i Depay, Barcelona ngec në shtëpi ndaj Alaves (VIDEO)

Barcelona ka ngecur në shtëpi ndaj Alaves me një barazim 1-1.

Tekniku provizor Sergi e ka nisur ndeshjen e tij të parë në stolin e barcelonës me një barazim.

Pjesa e parë u mbyll pa gola dhe me shumë pak raste nga të dyja palët.

Në fillimin e pjesës së dytë, saktësisht në minutën e 49’ sulmuesi holandez Depay realizoi një supergol duke zhbllokuar sfidën.

Por ky gëzim nuk zgjati shumë sepse pas 3 minutash  Alaves barazoi rezultatin me Rioja.

 

Barcelona me ktë barazim rënditet në vendin e nëntë me 16 pikë të grumbulluara deri më tani./albeu.com


Shtuar 30.10.2021 22:55