“Nuk kuptoj asgjë kur flet Klopp”, pengesa gjuhësore është një nga problemet kryesore të Darwin Nunez

Darvini pranoi se kishte vështirësi të kuptonte trajnerin kryesor.

Uruguaiani tha se duhet t’u kërkojë shokëve të tij të përkthenin gjithçka që ai thotë.

“E vërteta është, kur ai flet, unë nuk kuptoj asgjë”, tha Darvini për ESPN Vivo, shkruan albeu.com.

Ai më pas shpjegoi, “Pas kësaj, unë pyes lojtarë se çfarë thotë ai. Por në të njëjtën kohë ai flet shumë thjesht për lojën e tij, na kërkon të bëjmë gjëra të thjeshta, të mos kemi frikë të luajmë, të kemi besim në vetvete. Nëse humbasim topin, ai dëshiron që ne të presim. Kjo është ajo që ai kërkon gjithmonë”.

Darvini zbuloi gjithashtu se ai ka vështirësi të përshtatet pas mbërritjes te Liverpool: “Ndonjëherë ndihem pak i pavendosur, jo plotësisht i sigurt, por me stërvitje dhe ndeshje do të kalojë.

“Vetë trajneri më jep gjithmonë besim, si Pepe dhe Victor, portugezi që më përkthen gjithmonë, dhe gjithashtu kam shokët e mi që flasin me mua dhe më thonë të jem i qetë.

Kur flasin me mua, ndihem më i qetë, sepse e di që nëse bëj diçka të gabuar, ata gjithmonë do të më mbështesin.”

Në para-sezon, Thiago u pa nga përkthyesi i Darvinit kur Klopp i dha atij udhëzime gjatë stërvitjes. /G.D albeu.com/


Shtuar 5.10.2022 16:25