Nuk bën pjesë në planet e Xavit, Coutinho drejt Premier League

Gazeta spanjolle “SPORT” raporton se Coutinhori ka pagn më të lartë në klub, por po lufton për të zënë vendin e tij në skuadër këtë sezon.

Ai ka shënuar vetëm dy gola në 13 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, dhe është përfshirë vetëm katër herë si titullar.

I njëjti raport sugjeron se Coutinho i është ofruar si Manchester City ashtu edhe Manchester United, me Barçën që thuhet se është e interesuar të sjellë në Kataloni njërin nga Ferran Torres, Raheem Sterling, Anthony Martial ose Edinson Cavani.

Duket se ditët e ish-lojtarit të Liverpool në klub janë të numëruara dhe duket se nuk ka gjasa që ai të ketë mundësinë të ndryshojë mendjen e Xavi-t përpara se të hapet afati kalimtar i janarit.


Shtuar 1.12.2021 17:17