Një tjetër çmim risi, Chelsea shpallet klubi i vitit

Ekipi nga Londra, Chelsea, ka fituar çmimin si Klubi i Vitit që ndahet nga “France Football”

Chelsea ka pasur një vit historik, duke e fituar për herë të dytë në historinë e klubit Ligën e Kampionëve.

Chelsea e ka fituar edhe SuperKupën e Europës duke mposhtur Villarealin dhe po kalon një sezon shumë të mirë në Ligën Angleze duke qenë në luftë për titull.

Kujtomë që ky ishtë çmimi i dytë i cili jepet për herë të parë nga France Football.


Shtuar 29.11.2021 22:01