Newcastle dhe Everton interesohen për yllin e Bayern Munich

Legjenda e Bayern Munichut dhe Gjermanisë, Thomas Muller, mund të vendoset për një transferim në Angli, me Everton dhe Newcastle United që bëjnë oferta për 33-vjeçarin.

Muller ka vetëm 18 muaj të mbetur në kontratën e tij në Allianz Arena, ku ai ka fituar gjithçka me këtë klub.

Gazeta gjermane ‘SportBild’ mendon se ‘Toffees’ dhe ‘Toon’ janë të interesuar ta sjellin atë në Angli ndërsa ai hyn në muzg të karrierës së tij.

Të dyja skuadrat sigurisht që kanë nevojë për përforcime sulmuese, me Everton që i mungon Dominic Calvert-Lewin për pjesë të mëdha të sezonit dhe Newcastle pa Callum Wilson.

Newcastle thuhet se është në prag të sjelljes së Bruno Guimaraes nga Lyon dhe ardhja e Muller sigurisht që do të rriste fuqinë e tyre në thellësi në zonat sulmuese.

Everton është ende pa një trajner ndërsa kërkimi i tyre për të zëvendësuar Rafa Benitez vazhdon dhe çdo lëvizje për Muller do të duhet të sanksionohet nga hierarkia e klubit./ h.ll/albeu.com


Shtuar 27.01.2022 11:33