“Nëse nuk fiton, do hakmarrje menjëherë”, Nuno Gomez: CR7 mund të luajë deri në moshën 40 vjeçare

Cristiano Ronaldo mund të luajë deri në moshën 40 vjeçare, sipas ish-shokut të tij të skuadrës, Nuno Gomes.

Ish-sulmuesi portugez, tani 45 vjeç, shpjegoi se dëshira dhe vendosmëria e Ronaldos do të thotë se ai do të jetë akoma në gjendje të performojë në nivelin më të lartë për disa vite të tjera.

Mendësia fituese e Cristiano Ronaldos mund të ndihmojë Manchester United që të fitojë trofe, marrë nga TheSun.

Duke folur ekskluzivisht për Ladbrokes, ai tha: “CR7 është një person shumë konkurrues në të gjitha aspektet e jetës së tij jo vetëm në fushë.

“Duke luajtur me letra, ai dëshiron të fitojë. Nëse ai nuk fiton, ai dëshiron hakmarrje menjëherë. Ai do t’ju bëjë të luani përsëri sepse dëshiron t’ju rrahë.

“Ai është një djalë që është i mirë në gjithçka; karta, pishinë, snooker, pingpong. Nuk është kurrë e lehtë ta mposhtësh me asgjë, dhe madje edhe kur ta bësh, ai do të stërvitet për një ditë, do të kthehet dhe do të të rrahë.

“Ai ndoshta mund të luajë deri në moshën 40 vjeçare, për shkak të kujdesit të mirë për veten.

“Unë mendoj se ai tani e ka kuptuar se ai nuk është i njëjti Cristiano si në të 20-tat, kështu që ai filloi të luajë në një rol të ndryshëm për klubin dhe vendin. /albeu.com/


Shtuar 9.09.2021 13:24