Ndeshja e rëndësishme me Romën, Juventusi me mungesa të rëndësishme

Juventusi do të përballet me Romën në kuadër të javës së tetë të Serie A, por Allegri do të ketë disa mungesa të rëndësishme.

Tek “Zonja e Vjetër” do të vazhdoj të mbetet jashtë Paulo Dybala, gjersa këtë sfidë do të humbasë edhe mbrojtësi holandez Matthijs de Ligt i cili ka një lodhje e lehtë e muskujve që e mban atë në dyshim edhe për ndeshjen ndaj Zenit në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë është kthyer sulmuesi Alvaro Morata dhe mund të luajë nga fillimi.

Skuadra e ftuar e Juventusit:

Portierët: Szczesny, Pinsoglio, Perin

Mbrojtësit: De Sciglio, Chiellini, Danilo, Cuadrado, Alex Sandro, Pellegrini, Bonucci, Rugani

Mesfushorët: Arthur, Ramsey, McKennie, Bernardeschi, Chiesa, Locatelli, Bentancur, Kulusevski

Sulmuesit: Morata, Kean, Kaio Jorge

Ndeshja do të fillojë nga ora 20:45 në “Allianz Stadium”.


Shtuar 17.10.2021 14:38