Ndërhyrja horror e Ronaldos po bën xhiron e rrjetit, shpëton vetëm me karton të verdhë (VIDEO)

Një ndërhyrje horror u regjistrua në pjesën e parë të sfidës mes Kaljarit dhe Juventusit, ku protagonistë ishin portieri i skuadrës vendase, Kranjo dhe Kristiano Ronaldo.

Pak minuta pas golit të parë, më saktësisht në minutën e 14-të, CR7 bëri një ndërhyrje të tmerrshme ndaj portierit kundërshtar, duke rrezikuar një dëmtim serioz.

Megjithatë, kjo ndërhyrje e Ronaldos u ndëshkua vetëm me karton të verdhë nga gjyqtari, edhe pse pamjet duken tepër të rënda.


Shtuar 14.03.2021 20:46