Napoli “ngec” me Veronan dhe mbetet jashtë Championsit (VIDEO)

Napoli ka bërë gabimin e madh duke mos arritur të mos kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Me barazimin ndaj Hellas Veronas (1 – 1), Napoli e mbyll sezonin në pozitën e pestë.

Ishte kosovari Amir Rrahmani që ndryshoi epërsinë me një gol të bukur dhe nuk festoi në shenjë respekti ndaj ish skuadrës (60′).

Pos, pas vetëm nëntë minutave, Verona barazoi me Faraonin.

Ky rezultat i konvenoi më së miri Juventusit që tani janë në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, Napoli mbetet në pozitën e pestë me 77 pikë, derisa Verona në të 10-ten me 45 pike.

Shtuar 23.05.2021 22:51