Mosha është thjeshtë një numër për të, Modric te Reali deri në 2023

Luka Modric do të jetë i Real Madridit për të paktën edhe një sezon tjëtër.

Kroati ishte një lojtarët që u përfol për një largim të mundshme nga “Bernabeu” pasi i mbaronte kontrata në fund të sezonit, por tani duket se gjerat kanë ndryshuar dhe firmosja e kontratës së re duket shumë afër.

Zyrtarizimi nuk është bërë akoma, pasi skuadra ndodhet në Riad për Superkupën e  Spanjës të mërkurën do të përballen me Barcelonën.

Edhe pse është 36-vjeçar, kroati po vazhdon të impresionojë me paraqitjet e tij, duke u shpërblyer kështu me marrëveshje të re.  r.t/albeu.com


Shtuar 11.01.2022 08:39