Messi tek Inter Miami? Flet agjenti i argjentinasit

Marrëveshja e afërt mes Lionel Messi dhe Inter Miami për sezonin e ardhshëm është një lajm i rremë.

Është Marcelo Mendez, agjenti i Messit ai që mohon këtë thashethem që qarkulluar në orët e fundit në Angli dhe jo vetëm.

“Nuk ka negociata për një transferim të Messit tek Inter Miami sezonin e ardhshëm”, tha agjenti i sulmuesit të PSG-së për “CNN”.

Kontrata e sulmuesit të Argjentinës i cili është i angazhuar me kombëtaren e tij në Kupën e Botës, i skadon kontrata me francezët më 30 qershor të vitit 2023./ h.ll/albeu.com

 


Shtuar 28.11.2022 17:06