McGregor fitime marramendëse për minutë në vitin 2021 (FOTO)

Conor McGregor debutoi në UFC në vitin 2013 dhe që atëherë është bërë një emër i njohur për përpjekjet e tij në tetëkëndësh, i cili tani e ka parë atë të bëhet atleti me fitimet më të larta në 2021.

 

Të ardhurat e 33-vjeçarit e shohin atë të fitojë më shumë për minutë sesa Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar.

 

Sipas hulumtimit nga Ladbrokes, McGregor fitoi 6.2 milionë paund në minutë gjatë vitit 2021, që është shumë përpara luftëtarëve të tjerë në UFC.

 

Është e rëndësishme të theksohet se fitimetu llogaritën në bazë të ndeshjeve të tij që zgjatën mesatarisht tre minuta.

McGregor humbi dy përballjet e tij kundër Dustin Poirier më 24 janar 2021 dhe ndeshjen e kthimit më 11 korrik 2021.

 

Ku renditen sportistët e tjerë?

Duke pasur parasysh natyrën e shpejtë të MMA, ndeshjetmund të mbarojnë shumë shpejt, mund të jetë e lehtë të kuptohet se si McGregor kryeson listën e fituesve më të lartë në minutë në 2021.

 

Kur shqyrtojmë sporte të tjera të ngjashme, si boksi për shembull, është një situatë e ngjashme.

 

Kështu Canelo Alvarez doli i dyti në renditje, duke fituar 323,000 paund në minutë që shpenzoi në ring gjatë vitit 2021.

 

I treti në listë ishte qendërmbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, Tom Brady, i cili shpesh renditet lart në fitimet për shkak të përvojës së tij në sport dhe talentit të tij të pamohueshëm, i cili fiton ndeshje dhe trofe.

 

Gjatë vitit 2021, Brady fitoi 27,000 paund për minutë të shpenzuar në fushë. /h.ll/albeu.com


Shtuar 19.01.2022 16:08