Marca njofton se Real Madridi nuk po llogarit më Hazard! A mund ta shesin?

Real Madridi nuk pret asgjë nga Eden Hazard, ata e dinë se ai nuk është i njëjti lojtar që ka qenë.

Sipas Marca, lojtari belg konsiderohet si zgjedhja e fundit e Carlo Ancelottit.

Një deklaratë mjaft e diskutueshme e një gazete spanjolle, dhënë komenteve të mëparshme nga Carlo Ancelotti. Kujtojmë se trajneri italian i premtoi Edenit më shumë kohë loje dhe madje një rol të ri këtë sezon.

Për më tepër, Ancelotti tha se Hazard është “rikthyer në formën e tij më të mirë” pas ndeshjes kundër Celtas javën e kaluar.

Por tifozët e Real Madridit i kërkojnë Carlo Ancelottit që të lirojë Eden Hazard në ndeshjen kundër Espanyol.

Tifozët e Klubit Mbretëror besojnë se belgu meriton një tjetër shans, edhe në mes të një paraqitjeje hezituese javën e kaluar. /albeu.com/

Shtuar 29.08.2022 17:14