Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Manchester City thuhet se është ‘gati’ të shesë njërën nga blerjet e tyre më të mëdha ndonjëherë, vetëm një vit pasi e transferoi atë në klub.

City fitoi titullin e katërt radhazi në Ligën Premier këtë sezon. Por, pavarësisht sigurimit të një titulli tjetër, ata planifikojnë të bëjnë ndryshime përpara sezonit 2024/25.

Një nga lojtarët më me ndikim të klubit është lidhur me një largim befasues nga Etihad.

Duket se klubi është gati të dëgjojë ofertat për Matheus Nunes, i cili u bashkua nga Ëolves verën e kaluar në një marrëveshje me vlerë 62 milionë euro.

Megjithatë, Nunes luajti vetëm 28 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, duke përfshirë 17 ndeshje në ligë për skuadrën e Pep Guardiolës.

Ai filloi vetëm shtatë ndeshje në ligë dhe raportet sugjerojnë se e ardhmja e tij qëndron larg Cityt.

Kjo është sipas Graeme Bailey , i cili deklaron se janë të përgatitur të lënë mesfushorin e tyre portugez të largohet këtë verë.

Raporti pretendon se City mund të jetë i gatshëm të zvogëlojë humbjet e tyre ndaj lojtarit tashmë.

Nunes, i cili përfaqësohet nga super-agjenti Jorge Mendes, po shqyrton opsionet e tij përpara rihapjes së afatit kalimtar të verës.

Paris Saint-Germain dhe Barcelona thuhet se kanë treguar interes në të kaluarën, ndërsa klubet e Superligës së Arabisë Saudite mendohet gjithashtu të jenë të prirur për të blerë shërbimet e 25-vjeçarit. /Telegrafi/


Shtuar 25.05.2024 13:49