Lajm i mirë për Interin, Correa do të jetë i gatshëm për Atalantën

Interi ka marrë lajmin e mirë para ndeshjen me Atalantë në fundjavë, sulmuesi Correa do të jetë i gatshëm.

Joaquin Correa u inkuadrua për herë të parë si startues në formacion e Interit ndaj Bolognës.

Megjithatë, ai u detyrua të lë fushën në min e 29’ për shkak të një lëndimi të pësuar.

Por lëndimi i tij duket se nuk është serioz, pasi sipas mediave italiane ai do të jetë në formacion për ndeshjen e radhës ndaj Atalantas.

Interi do të ballafaqohet me Atalantan të shtunën nga ora 18:00, në këtë duel Correa pritet të jetë në sulm së bashku me njërin mes Lautaro Martinez dhe Edin Dzekos. /


Shtuar 23.09.2021 18:23