Kur Ronaldo paralizoi botën e futbollit, si sot 12 vite më parë ai firmosi për Realin (VIDEO)

Si sot 12 vite më parë në 2009 Cristiano Ronaldo u transferua te Real Madrid nga Man United për 94 milion euro, duke u bërë blerja më e shtrenjtë në historinë e fubtollit në atë kohë, shkruan Albeu.com.

Ronaldo zhvilloi 438 ndeshje me Real Madridin, ku shënoi rekord me 450 gola, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori.

Sa i përket trofeve ai fitoi plot 16-të, dhe 4 herë herë Topin e Artë me fanellën Los Blancos.

Ndërkohë,  Cristiano Ronaldo u largua në vitin 2018 nga Real Madridi, për t’u transferuar te Juventusi ku ende vijon të jetë në superformë. /albeu.com/


Shtuar 1.07.2021 13:40