Kuqezinjtë e vegjël “copy paste” e Kombëtares A, mundin pastër Malin e Zi dhe udhëheqin të vetëm grupin (VIDEO)

Shqipëria U21 ka triumfuar 2-0 ndaj Malit të Zi U21 në “Egnatia Arena”, në ndeshjen kualifikuese të Euro 2025.

Kuqezinjtë e Alban Bushit shënuan në minutën e 27-të me Berishën, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Mysafirët mbetën me një lojtar më pak në minutën e 39-të, pasi Bajovic mori kartonin e dytë të verdhë.

Në pjesën e dytë, Shqipëria U21 rriti presionin për golin e sigurisë. Pas një asisti të bukur nga krahët të Rexhepit, Shpendi nuk fali nga fare pranë portës. Deri në fundin e takimit nuk pati ndryshim rezultati, me 3 pikët e arta që shkojnë për vendasit.

Kështu, Shqipëria U21 kryeson grupin me 9 pikë. Në krahun tjetër, të rinjtë malazez janë në vendin e pestë me 3 pikë.

Shtuar 17.10.2023 16:43