Kupa e Anglisë/ Liverpool – Manchester City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në mes Liverpool – Man City.

Finalja e Kupës së Anglisë ka vendosur përball dy nga rivalët më të mëdhenj në Premier Ligë, Liverpoolin dhe Man City.

Të dy gjigatët evropian do të kërkojnë titullin në këtë ndeshja.

Pritet të zhvillohet një takim tejet interesant në mes ‘Reds’ dhe ‘Citizens’ në ‘King Power Stadium’

Formacionet zyrtare:

Liverpooli: Adrian, Alexander-Arnold T., Diaz L., Fabinho, Firmino R., Henderson J., Matip J., Robertson A., Salah M., Thiago, van Dijk V.

Manchester City: Ederson, Ake N., Cancelo J., De Bruyne K., Dias R., Grealish J., Haaland E., Mahrez R., Rodri, Silva B., Walker K.