Katari mashtron me pjesëmarrjen? Raporton më shumë tifozë sesa mund të mbajë stadiumi, tribunat janë bosh

Kupa e Botës në Katar tashmë është në lëvizje të plotë me skandale.

Në ndeshjen Argjentinë-Arabi Saudite, që u zhvillua në stadiumin Lusail, tabela e rezultateve në tribuna raporton 88,000 tifozë në stadium, pavarësisht se kapaciteti zyrtar është 80,000.

Dhe kjo nuk është hera e parë që ndodh.

• Katar – Ekuador: Tabela e rezultateve tregon 67,372 (kapaciteti zyrtar 60,000)

• Angli – Iran: 45,334 (40,000)

• Senegal – Holandë: 41,721 (40,000)

• SHBA – Uells: 43,318 (40,000)

Është interesant fakti se në disa ndeshje tribunat vizualisht nuk janë mbushur as 90%. /G.D albeu.com/