Ka gjetur formën e tij më të mirë në Serie A, Gio Simeone drejt Premier League

Gio Simeone është i huazuar te Hellas Verona, skuadra ku zbarkoi këtë verë në përpjekje për të ndihmuar në sulm dhe po ia del, ka 9 gola dhe 3 asistime në 11 ndeshje.

Cagliari, pronari i kartonit të tij, kreu këtë operacion të diskutueshëm në mënyrë që lojtari të kishte një vitrinë më të madhe për ta shitur atë me një çmim të mirë verën e ardhshme. Epo, i pari nga të interesuarit ka një emër, West Ham.

Skuadra londineze vazhdon betejën e saj të veçantë për të shtuar një pikë referimi sulmues dhe ka menduar që sulmuesi i lindur në Spanjë të përmirësojë skuadrën e tij aktuale.

Edhe pse Hellas e ka lojtarin deri në verë, realiteti është se çekiçët do të ishin të gatshëm të vendosnin një shumë të mirë në tavolinë për të përfunduar nënshkrimin e lojtarit në merkaton e dimrit. Në këtë rast, entiteti i Veronës duhet të shpërblehet nga Cagliari.

Çekiçët do të ishin të gatshëm të paguanin 20 milion euro për transferimin e tij në janar, një shifër që dyfishon vlerën e tij aktuale në treg dhe do t’i jepte fund shpresave të klubit të tij aktual për ta shtuar atë si pronë në fund të huazimit. r.t/albeu.com


Shtuar 11.11.2021 13:03