Juventusi ka gjetur një zëvendësues për Rabiot në Premier League

Gjithçka shkon tek fakti se Adrien Rabiot do të largohet nga Juventusi në verë në statusin e lojtarit të lirë për shkak të skadimit të kontratës. Siç u bë e ditur për Calciomercatoweb, klubi torinez gjeti një mesfushor për të zëvendësuar Rabiot.

Sipas burimit, “zonja e vjetër” pret të marrë Youri Tielemans nga Leicester. Belgu, i cili në pranverë mbush 26 vjeç, mund të bëhet edhe lojtar i lirë në fund të sezonit nëse nuk rinovon kontratën deri atëherë.

Youri Tielemans arriti të luajë për Anderlecht-in dhe Monacon para Leicester-it. Portali transfermarkt e vlerëson lojtarin në 40 milionë euro. /G.D albeu.com/

He loves being here' - Leicester boss Rodgers offers Youri Tielemans contract update amid apparent Arsenal & Liverpool interest | Goal.com UK


Shtuar 25.12.2022 16:06