Juve përgatit dy sulme për janarin

Një Juventus ende i dëshpëruar kalon një situatë më shumë se të kompromentuar në Serinë A. Skuadra mori goditjen e largimit të Cristiano, lojtarët u ndjenë pjesërisht të çliruar nga detyrimi për të luajtur ekskluzivisht për të, por nuk është më pak e vërtetë që golat nuk i arrijnë. dhe rezultatet.

Ekipi bianconero tashmë është duke punuar në inkorporime për tregun e dimrit. Të rinjtë e Allegrit duhet të ndryshojnë një fillim shumë shqetësues të sezonit, në të cilin ata zënë vendin e shtatë në Serie A, trembëdhjetë pikë prapa liderit.

Agnelli dhe Nedved përgatitin dy bombardime: Witsel për qendrën e fushës dhe Vlahovic për pjesën e përparme, sipas Gazzetta dello Sport . Fiorentina e ka shpallur tashmë të transferueshëm sulmuesin, pasi nuk dëshiron të rinovojë dhe skuadra torineze do të tentojë të nënshkruajë me një nga sulmuesit më premtues në Evropë.

Për sa i përket Witsel, ai përfundon kontratën në qershor, megjithëse 32 vitet e tij janë një shqetësim për inkorporimin e tij, pasi ai ka një pagë mjaft të lartë. Zakaria dhe Tchouameni janë dy opsione të tjera për të përforcuar medularin nëse belgu nuk arrin përfundimisht.

Që nga ardhja e tij, Allegri i vuri theksin përforcimit të palcës kurrizore dhe e gjeti veten me problemin e sulmit. Kean erdhi si një alternativë ndaj Moratas, por nuk ka efektivitet. Është e vërtetë që avangarda nuk po ushqehet siç duhet. Juventus ndjek Vlahovicin, është mundësia e madhe në Serie A dhe një sulmues që ka të shënuar Cherubini, drejtorin sportiv me të kuqe.


Shtuar 30.10.2021 18:51