Itali-Spanjë, formacionet e mundshme të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve mes Italisë dhe Spanjës luhet sot  në San Siro në orën 20:45.

Ciro Immobile dhe Andrea Belotti janë të dy jashtë për shkak të dëmtimeve.

Spanja është në një situatë të njëjtë, pasi Alvaro Morata, Gerard Moreno, Pedri, Dani Olmo dhe Jordi Alba janë të gjithë jashtë shkaku i dëmtimeve.

Formacionet e mundshme:

Italia (4-3-3): G Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson Palmieri; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Insigne, Chiesa.

Spanja (4-3-3): Unai Simon; Azpilicueta, Pau Torres, Laporte, Reguilon; Busquets, Koke, Fornals; Ferran Torres, Sarabia, Oyarzabal. /albeu.com/


Shtuar 6.10.2021 09:18