Icardi futet fshehurazi në axhendën e Atletico Madrid

Luis Suarez përfundon kontratën e tij me Atletico Madrid verën e ardhshme dhe vazhdimësia e tij ende nuk është konfirmuar. Në parim, ideja e dyshekëve është që të zgjasin qëndrimin e tyre në kryeqytet edhe për një sezon, por ata nuk e humbasin tregun në kërkim të opsioneve të mundshme.

Burime pranë TodoFichajes konfirmojnë se Simeone ka hedhur në tavolinë emrin e Mauro Icardit. Reprezentuesi argjentinas po jeton një sezon për t’u harruar dhe largimi i tij nga Parisi këtë verë duket si fakt.

Fillimisht u duk se fati i tij do të ishte kthimi në Itali, por një ofertë nga Madridi mund ta bënte atë të ndryshojë mendje. Nuk do të përjashtohej as që pavarësisht largimit të Suarezit, nënshkrimi i tij të ishte adresuar dhe së bashku me Griezmann dhe uruguaianin një nga sulmuesit më të frikshëm në Evropë.

Në këtë rast, pozicioni i Joao Felix-it në skuadër do të vihej në pikëpyetje dhe kjo pasi klubi nuk mund t’i mbante në listën e pagave 4 lojtarët. Portugezi nuk e ka përfunduar shpërthimin në këto dy sezone dhe ardhja e Icardit mund t’i japë atij pikën e fundit. r.t/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 12:09