Huntelaar kthehet në futboll disa muaj pas pensionimit

Vetëm disa muaj pasi i dha fund karrierës së tij profesionale në futboll në moshën 37 vjeçare, Huntelaar fillon një karrierë të re në botën e futbollit.

Vitesse ka njoftuar se holandezi do të bëjë një stash si trajner i ekipit U21. Siç raportohet nga gazeta holandeze De Telegraaf, kjo periudhë prove, e cila do të zgjasë deri në pushimet e dimrit, do t’i shërbejë Huntelaar si një provë për të parë nëse e ardhmja e tij është në stol.

Ish -lojtari i PSV, Ajax, Real Madrid e Schalke 04 i bashkohet kështu stafit trainues të Nicky Hofs, ish -lojtar i Vitesse dhe Feyenoord . Sidoqoftë, zgjedhja e Vitesse U21 si ekip në të cilën do të testohet ka edhe arsye të tjera. Dhe është se djali i ish -sulmuesit të ekipit holandez luan në kategoritë më të ulëta të Vitesse .  /albeu.com


Shtuar 19.10.2021 14:33