Haaland e ka të qartë në kokë klubin e ri

Real Madridi mund t’i ketë sytë nga Kylian Mbappe, por ka një tjetër yll të interesuar për një lëvizje në kryeqytetin spanjoll.

Mbappe ishte subjekt i një numri ofertash nga Los Blancos gjatë verës që nuk u pranuan nga PSG, ndërsa kontrata e tij skadon verën e ardhshme.

Por ndërkohë, ka dalë një raport që pretendon se superylli i Borussia Dortmundit, Haaland, i cili shpesh matet me Mbappen, thuhet se ka vendosur për destinacionin e tij të preferuar.

Haaland ka qenë i lidhur me një numër klubesh përpara një largimi të pritshëm nga Dortmundi sezonin e ardhshëm, dhe sipas Goal, nëse ai largohet, zgjedhja e tij e parë do të ishte Real Madrid.

Me 49 gola në 49 ndeshje në Bundesligë për Dortmundin, 21-vjeçari është një ardhmëri shumë tërheqëse për disa klube.

Edhe pse norvegjezi e do Realin, duket se për Los Blancos emri i Mbappe mbetet opsioni kryesor i Real Madridit, dhe kjo nuk do të ndryshojë ndërsa ekziston mundësia për të nënshkruar me yllin e PSG-së falas.


Shtuar 26.11.2021 23:48

Tags: