Dita nis me shi, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me stuhi me aktivitet kryesor në Veri-perëndimt. Në zonat malore do të ketë reshje bore.

Era do të jetë e vrullshme me drejtim Jug me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat:

Zona malore        4/7°C
Zona e ulët          11/17°C
Zona bregdetare  14/18°C

 


Shtuar 27.11.2021 07:27

Tags: