Foto e tij u bë virale, reagon tifozi zvicerian: Unë nuk e di çfarë ka ndodhur, u çmenda, do jem ndaj Spanjës

Fotoja e një tifozi zvicerian në ndeshjen u bë virale në rrjetet sociale.

Në fakt foto e tij bëri bujë kjo pasi në momëntin që Franca ishte në avantazh 3-1 ai u pa duke qarë, ndërsa 10 minutat e fundit kur Zvicra barazoi shifrat në 3-3 ai u pa duke u gëzuar në maksimim.

Tani ai dëshiron të jetë kundër Spanjës, shkruan Albeu.com.

Emri i tifozit është Luca Loutenbach, ndërsa reagoi për foton: “Nuk e di se çfarë më ndodhi, unë u çmenda”, tha 28-vjeçari për gazetën Blick. Unë mendoj se të gjithë ata që më njohin më kanë shkruar pasi më kanë parë,” tha ai. Ky tifoz përpiqet të shoqërojë ekipin kombëtar në çdo ndeshje. Në Kampionatin Evropian ishte ndeshja e tij e tretë pas dy në Baku kundër Uellsit dhe Turqisë. Unë bëj gjithçka që është e mundur për të mos humbur një ndeshje. Por logjistikisht ishte pothuajse e pamundur të udhëtosh nga Baku në Romë, “thotë ai. /albeu.com/


Shtuar 29.06.2021 15:19