Fitorja me vuajtje ndaj Bilbaos, Ancelotti: Jam i kënaqur, Courtois më i miri

“Los Blancos” triumfuan me rezultat minimal 1 – 0, falë golit të Karim Benzema.

Tekniku italian ka lavdëruar lartë paraqitjen e Courtois, derisa ishte i shprehur i lumtur me fitoren ndaj klubit madrilen.

“Zhvilluam lojë kundër një skuadre që pushoi për dy ditë më shumë dhe nuk merr pjesë në garat evropiane. Jam i kënaqur me paraqitjen”.

“Courtois ndaloi gjithçka, i jep besim sulmuesve. Edhe në çdo stërvitje ai ndal gjithçka. Për ne, padyshim është më i miri”.

“Besimi i plotë i skuadrës është i lartë, duhet të shërohemi mirë dhe të përgatitemi për ndeshjen e rëndësishme kundër Real, do jetë e vështirë”.

Real Madrid momentalisht është lider në La Liga, plotë shtatë pikë para Atletico Madridit.


Shtuar 2.12.2021 08:26