Fitorja e Holandës ndaj Austrisë eliminon Maqedoninë nga Euro 2020

Maqedonia e Veriut ka humbur çdo shpresë për të kaluar fazën e grupeve.

Kjo pasi Holanda mposhti Austrinë 2-0, për ta lënë Maqedoninë të fundit në grup pa pikë.

Meqenëse ndeshjet direkte me Austrinë dhe Ukrainën i ka humbur, Maqedonia e Veriut do të mbetet në vendin e fundit edhe nëse e fiton duelin me Holandën.

Shtuar 17.06.2021 23:10