“Eriksen nuk mund të luaj më futboll”, reagon Blind: Kështu thoshit edhe për mua

Mbrojtësi Daley Blind ka një mesazh për raportimet se mesfushori i Interit, Christian Eriksen nuk mundet të luajë kurrë më futboll pas arrestit kardiak.

Danezi për disa minuta luftoi me jetë gjatë ndeshjen Danimarkë – Finlandë, por në fund arriti të shpëtojë gjallë, derisa tani është në gjendje shumë më të mirë.

Mbetet e paqartë nëse ish ylli i Tottenham do vazhdojë të luajë futboll, por Blind mendon se Eriksen nuk do largohet nga fusha e gjelbër.

“Kur kjo më ndodhi mua, e gjithë bota më thoshte se jam lojtar i mbaruar, se nuk do luaja asnjëherë më”.

“Shikoni ku jam sot. Kjo është çfarë i them të gjithëve”.

“U ndjeva se isha gati dhe i qetë për rikthimin dhe sapo mora dritën e gjelbër nga spitali dhe stafi mjekësorë i Ajaxit”.

“Nuk kishte arsye të mos luaja në nivelin e lartë. Gjëja më e rëndësishme është të ndihesh i lirë në kokë”, deklaroi ai.

Ndërkohë, në muajin e ardhshëm do mësohet gjithçka lidhur me të ardhmen e danezit.

Shtuar 20.06.2021 16:16