Dorëzohet Barcelona, Reali mes spektalit siguron finalen e Superkupës (VIDEO)

Reali i Madridit siguron finalen e Superkupës së Spanjës.

Los Blancos triumfuan 2-3 pas kohës shtesë ndaj Barcelonës, ku heroi i “El Clasico” ishte Valverde i cili realizoi golin e fitores në minutën e 98′

Sa i përket kohës së rregullt, golat u realizuan nga Vinicius  25′,  Luuk de Jong 41′ Benzema 72′ dhe Fati 83′.

Reali në finale takohet me fituesin e duelit Atletico Madrid-Athletic Bilbao. /albeu.com/


Shtuar 12.01.2022 22:35