De Biazi krahason Shqipërinë e tij me të Sylvinhos: “Ekipi im kishte një zemër dhe nxitje të ndyrë”

Shqipëria do të përballet kundër Kilit në mbrëmjen e sotme. Takimi do të fillojë në orën 20:45, ndërsa para këtij takimi ka folur edhe De Biazi në një prej mediave kiliane.

Teksa e pyetën për ndryshimin e Shqipërisë së tij me të Silvinjos, De Biazi tha:

“Pak ndryshim ka, sidomos në nivel futbollistësh, më shumë se sa kisha në kohën time. Por ekipi im kishte një zemër dhe një nxitje të ndyrë. Ishte e pabesueshme, ata nuk u dorëzuan kurrë, është cilësia më e rëndësishme. Në ekipin tim nuk kisha kaq lojtarë të mirë sa tani”, tha De Biazi. /Sport Ekspres/


Shtuar 22.03.2024 15:31