Danimarka dhe Tunizia ndahen në paqe, sfida përfundon në barazim

Ndeshja midis Danimarkës dhe Tunizisë është mbyllur në barazim.

Sfida ka qenë pothuajse e barabartë, ku vetëm një apo dy detaje kanë bërë diferencën. Ndeshja ka qenë intensive nga minuta e parë e deri në të fundit, ku ajo gjë që ka munguar ka qenë vetëm goli.

Portieri danez, Schemichel ka bërë disa pritje vendimtare ku ka shpëtuar portën e tij nga goli. Kjo ka qenë sfida e parë e grupit D, ku në darkë do të luhet ndeshja tjetër mes Francës dhe Australisë, dy klubet e tjera të këtij grupi./ h.ll/albeu.com

Shtuar 22.11.2022 15:58